• Strona gwna Negotrust
  • Negotrust-WorkSolutions
  • System Raportowania
  • Facebook

Pilkington Automotive Poland - Filarem Polskiej Gospodarki 2011

Pilkington Automotive Poland - producent szyb dla czołowych marek samochodowych został laureatem rankingu Filary Polskiej Gospodarki 2011 zajmując pierwsze miejsce wśród firm województwa świętokrzyskiego.

Wyróżnienie to stanowi wyraz uznania dla stabilności ekonomicznej firmy, wdrażanych działań rozwojowych oraz  przedsięwzięć podejmowanych na rzecz regionu i lokalnego społeczeństwa.

19 kwietnia 2012 r. w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród VII edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki 2011 przygotowanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” oraz agencję TNS Pentor. Należący do japońskiego koncernu NSG Group Pilkington Automotive Poland zdobył pierwsze miejsce i uhonorowany został dyplomem oraz statuetką Filar Polskiej Gospodarki 2011. Wyróżnienie przyznawane jest firmom o dużej stabilności, mającym znaczący udział w rozwoju regionu, wspierającym i promującym zatrudnienie oraz umożliwiającym wzrost przedsiębiorczości, a także zaangażowanym w działania na rzecz społeczności lokalnej.

„Tytuł Filara Polskiej Gospodarki to wyróżnienie, ale też zobowiązanie do szczególnej dbałości o interesy społeczności i regionu podczas realizacji planów biznesowych” – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. „Będziemy kontynuować działania na rzecz społeczności lokalnej i dalszego rozwoju regionu. Rozpoczęte w 2011 roku inwestycje, przełożą się na podwojenie mocy produkcyjnej firmy i spowodują jeszcze większą aktywność środowiska gospodarczego oraz pozwolą na utworzenie kolejnych miejsc pracy dla jego mieszkańców”.

Zwycięskie firmy wyłaniane były przez samorządowców z każdego województwa
„Puls Biznesu” jest jedynie notariuszem rankingu Filary Polskiej Gospodarki” - mówi Tadeusz Markiewicz, wydawca „Pulsu Biznesu” oraz opiekun sekcji samorządowej. „Wyboru dokonali wyłącznie przedstawiciele środowisk samorządów, ankietowani przez renomowany instytut badawczy Pentor. To oni wskazywali firmy, które dla regionu są istotnym pracodawcą, ważnym płatnikiem podatków i działają na rzecz lokalnej społeczności. Na podstawie tych ocen powstał ranking, w którym firma Pilkington Automotive Poland zajęła pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim”.

Laureatami tegorocznej edycji rankingu zostało 5 firm w każdym województwie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 kwietnia w Krakowie, w Narodowym Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana, jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. Powiększone NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych dla branży budowlanej, motoryzacyjnej i sektora szkła specjalnego. Produkcja odbywa się w 30 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ok. 130 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2011 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 5 miliardów euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 41% zrealizowano w Europie, 29% w Japonii, 14% w Ameryce Północnej, a 16% w pozostałych częściach świata.

wstecz

Partnerzy

News

15 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Kongsberg Automo...

czytaj więcej

W ciągu kilku miesięcy można się spodziewać projektu rozporządzenia w sprawie...

czytaj więcej

Zhejiang Shibao, chiński dostawca przekładni kierownicznych, poinformował, że p...

czytaj więcej

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, prosimy o przekazanie ich nam za pomocą formularza kontaktowego.

Imię

Nazwisko

Firma

Telefon kontaktowy

Adres e-mail

Treść wiadomości

Wyślij